Neden Kent Faktoring?

Süzer Holding bünyesinde faaliyet gösteren Kent Faktoring, müşterinin talepleri doğrultusunda profesyonel kadrosuyla etkin bir biçimde hizmet vermektedir. Müşterinin geçici likidite sıkıntısı içinde olduğu dönemlerde, doğmuş veya doğacak fatura ve benzeri belgelerle tevsik edilen alacaklarını satın almakta ve tahsilini üstlenerek finansman olanağı yaratmaktadır.

Güçlü ve sağlam mali bünyeye sahip olan Süzer Holding’in bir kuruluşu olan Kent Faktoring de sağlam ve emin adımlarla banka dışı mali kurumlar içerisinde hızla büyümektedir. Diğer taraftan, kardeş firmamız Kent Leasing ise orta ve uzun vadeli kaynak ihtiyacı içerisinde olan şirketlere finansman sağlamaktadır.

Ekonominin gereklerini bilen, KOBİ’lerin ihtiyaçlarını anlayarak müşterisinin yanında olan Kent Faktoring aynı zamanda çalıştığı firmaların muhasebesindeki takip yükünü ve idari giderlerini azaltır. Kent Faktoring ile çalışan bir firmanın alacakları, stokları ve ticari borçları düşer, işletme sermayesi artar, bilançosu daha likit hale gelir. Dolayısıyla yaratılan finansman ile Firma hammaddelerini peşin alır; üretim maliyetlerini düşürür; işletme kârlılığını arttırır. Firmanın bilanço yapısı bozulmadığı için bankalar nezdindeki kredibilitesi de olumlu olur.

Kent Faktoring A.Ş. güçlü ve güvenilir bir iş ortağıdır. Müşterilerin yalnız olmadıklarını hissettirerek onlarla kısa vadeli çözümler yerine, süreklilik arz eden çalışma prensibi doğrultusunda, finansman sıkıntılarını çözmek, rekabet gücü sağlamak, Türkiye Ekonomisinde katma değer üretmeye devam etmelerine yardımcı olmak amacıyla hareket etmektedir.

Kent Faktoring A.Ş., KOBİ’lerin Türkiye Ekonomisinin %95’ini oluşturduğunun bilinci ile mali bünyesi güçlü KOBİ’lerin sağlam makro ekonomik çevreyi ve güçlü Türkiye Ekonomisini oluşturacağı vizyonu ile faaliyette bulunmaktadır.

Kent Faktoring A.Ş., Faktoring Derneği Üyesidir.